National Small-bore Rifle Association - Summer 2022 - (365) Individual 10m Airgun League

Scoring: Ex200, points scored. = Points Awarded. Print
Individual 10 Metre Airgun League (Air Rifle or Air Pistol). 20 shots at 10 metres per round.
Click round result to view details.
      = Score Adjustment
      = Substitution
      = Extension
 
Round End
Enter Scores By
R1
25 May
21 May
R2
08 Jun
04 Jun
R3
22 Jun
18 Jun
R4
06 Jul
02 Jul
R5
20 Jul
16 Jul
R6
03 Aug
30 Jul
R7
17 Aug
13 Aug
R8
31 Aug
27 Aug
R9
14 Sep
10 Sep
R10
28 Sep
24 Sep
Division 1
Div 1
Club Name
Ave
Miss S Sanz Del Pino
S Sanz Del Pino
Altrincham
194.0
A Syms
A Syms
Havant
187.7
M D Joyce
M Joyce
Forres
187.6
K L J Hayles
K Hayles
Havant
187.0
T W Venables
T Venables
Havant
185.1
C Breach
C Breach
Havant
184.6
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
A Syms
vs
2. 
T Venables
vs
3. 
C Breach
vs
4. 
S Sanz Del Pino
vs
5. 
M Joyce
vs
6. 
K Hayles
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
K Hayles
T Venables
C Breach
S Sanz Del Pino
M Joyce
M Joyce
A Syms
S Sanz Del Pino
K Hayles
C Breach
S Sanz Del Pino
K Hayles
A Syms
M Joyce
T Venables
C Breach
M Joyce
T Venables
A Syms
K Hayles
T Venables
S Sanz Del Pino
K Hayles
C Breach
A Syms
A Syms
C Breach
M Joyce
T Venables
S Sanz Del Pino
Division 2
Div 2
Club Name
Ave
Mrs K Jones
K Jones
Burnham TSC
184.3
Mr Billy mcgurk
B mcgurk
Dechmont ARPC
184.0
J G Lee
J Lee
Wakefield
181.3
Marie Edwards
M Edwards
Box
179.0
S R Garley
S Garley
Wycliffe Coll
179.0
Mr K Walker
K Walker
Havant
175.6
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
K Walker
vs
2. 
J Lee
vs
3. 
B mcgurk
vs
4. 
K Jones
vs
5. 
M Edwards
vs
6. 
S Garley
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
S Garley
J Lee
B mcgurk
K Jones
M Edwards
M Edwards
K Walker
K Jones
S Garley
B mcgurk
K Jones
S Garley
K Walker
M Edwards
J Lee
B mcgurk
M Edwards
J Lee
K Walker
S Garley
J Lee
K Jones
S Garley
B mcgurk
K Walker
K Walker
B mcgurk
M Edwards
J Lee
K Jones
Division 3
Div 3
Club Name
Ave
Dr I R Malone
I Malone
TargetTechnique
175.6
E Budd
E Budd
Havant
174.7
Mr Marcin Wypych
M Wypych
Burnham TSC
173.0
N J Ireland
N Ireland
Dorchester
167.0
Jonathan Cannings
J Cannings
Box
166.1
Mr Chris Goddard
C Goddard
Horsham
166.0
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
E Budd
vs
2. 
C Goddard
vs
3. 
J Cannings
vs
4. 
N Ireland
vs
5. 
M Wypych
vs
6. 
I Malone
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
I Malone
C Goddard
J Cannings
N Ireland
M Wypych
M Wypych
E Budd
N Ireland
I Malone
J Cannings
N Ireland
I Malone
E Budd
M Wypych
C Goddard
J Cannings
M Wypych
C Goddard
E Budd
I Malone
C Goddard
N Ireland
I Malone
J Cannings
E Budd
E Budd
J Cannings
M Wypych
C Goddard
N Ireland
Division 4
Div 4
Club Name
Ave
C Miles
C Miles
Basingstoke Air
164.0
Mrs M Maoileoin
M Maoileoin
TargetTechnique
164.0
Paul Daly
P Daly
Wakefield
163.2
Mr Steve Pickles
S Pickles
Wakefield
163.0
Mr D Robertson
D Robertson
Bon Accord
162.5
Mr K A Watson
K Watson
Horworth
159.7
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
P Daly
vs
2. 
S Pickles
vs
3. 
C Miles
vs
4. 
K Watson
vs
5. 
D Robertson
vs
6. 
M Maoileoin
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
M Maoileoin
S Pickles
C Miles
K Watson
D Robertson
D Robertson
P Daly
K Watson
M Maoileoin
C Miles
K Watson
M Maoileoin
P Daly
D Robertson
S Pickles
C Miles
D Robertson
S Pickles
P Daly
M Maoileoin
S Pickles
K Watson
M Maoileoin
C Miles
P Daly
P Daly
C Miles
D Robertson
S Pickles
K Watson
Division 5
Div 5
Club Name
Ave
Mr Andy Bush
A Bush
Shelford
159.6
W B Boucher
W Boucher
Burnham TSC
158.0
Mr P D W Wallis
P Wallis
Burnham TSC
158.0
Mr Oliver Street
O Street
Bideford
157.3
Mr Russell Barlow
R Barlow
Rugeley
156.0
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
A Bush
vs
2. 
O Street
vs
3. 
R Barlow
vs
4. 
W Boucher
vs
5. 
P Wallis
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
bye
O Street
R Barlow
W Boucher
P Wallis
P Wallis
A Bush
W Boucher
bye
R Barlow
W Boucher
bye
A Bush
P Wallis
O Street
R Barlow
P Wallis
O Street
A Bush
bye
O Street
W Boucher
bye
R Barlow
A Bush
Division 6
Div 6
Club Name
Ave
Mr M Clarke
M Clarke
Burnham TSC
154.0
R C Bowes
R Bowes
Dumbarton
153.5
Mr Robert Willis
R Willis
Pinhoe
152.8
Rob Robertson
R Robertson
Dechmont ARPC
150.0
D Gilbert
D Gilbert
Havant
147.0
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
D Gilbert
vs
2. 
R Robertson
vs
3. 
M Clarke
vs
4. 
R Bowes
vs
5. 
R Willis
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
bye
R Robertson
M Clarke
R Bowes
R Willis
R Willis
D Gilbert
R Bowes
bye
M Clarke
R Bowes
bye
D Gilbert
R Willis
R Robertson
M Clarke
R Willis
R Robertson
D Gilbert
bye
R Robertson
R Bowes
bye
M Clarke
D Gilbert