National Small-bore Rifle Association - Winter 21-22 - (405) Individual Veterans S/R League

Scoring: Ex 100, points scored. = Points Awarded. Print
Individual Short Range Rifle League. Open to those who have attained the age of 60 by 31st December of the previous year. 10 shots per round at accepted targets. See the 'Shoot By Dates' page for information.
Click round result to view details.
      = Score Adjustment
      = Substitution
      = Extension
 
Round End
Enter Scores By
R1
24 Nov
15 Nov
R2
08 Dec
29 Nov
R3
22 Dec
13 Dec
R4
12 Jan
03 Jan
R5
26 Jan
17 Jan
R6
09 Feb
31 Jan
R7
23 Feb
14 Feb
R8
09 Mar
28 Feb
R9
23 Mar
14 Mar
R10
06 Apr
28 Mar
Division 1
Div 1
Club Name
Ave
J K Greenaway
J Greenaway
St Andrews
99.4
P Batten
P Batten
Pinhoe
99.3
R R Simpson
R Simpson
Greenock & Dist
99.0
W Brown
W Brown
Chobham & Dist
98.8
W P Baird
W Baird
Havant
98.6
A R Anderson
A Anderson
Hawick
98.2
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
W Brown
vs
2. 
P Batten
vs
3. 
A Anderson
vs
4. 
W Baird
vs
5. 
R Simpson
vs
6. 
J Greenaway
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
J Greenaway
P Batten
A Anderson
W Baird
R Simpson
R Simpson
W Brown
W Baird
J Greenaway
A Anderson
W Baird
J Greenaway
W Brown
R Simpson
P Batten
A Anderson
R Simpson
P Batten
W Brown
J Greenaway
P Batten
W Baird
J Greenaway
A Anderson
W Brown
W Brown
A Anderson
R Simpson
P Batten
W Baird
Division 2
Div 2
Club Name
Ave
M J A Arnstein
M Arnstein
Altrincham
98.2
J Cole-Hamilton
J Cole-Hamilton
Bon Accord
98.0
I Cooper
I Cooper
South Hants
98.0
H Matheson
H Matheson
Chichester
98.0
Mr Tim Cooper
T Cooper
Heston&Hounslow
98.0
R McAlpine
R McAlpine
Bon Accord
97.6
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
H Matheson
vs
2. 
T Cooper
vs
3. 
J Cole-Hamilton
vs
4. 
R McAlpine
vs
5. 
I Cooper
vs
6. 
M Arnstein
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
M Arnstein
T Cooper
J Cole-Hamilton
R McAlpine
I Cooper
I Cooper
H Matheson
R McAlpine
M Arnstein
J Cole-Hamilton
R McAlpine
M Arnstein
H Matheson
I Cooper
T Cooper
J Cole-Hamilton
I Cooper
T Cooper
H Matheson
M Arnstein
T Cooper
R McAlpine
M Arnstein
J Cole-Hamilton
H Matheson
H Matheson
J Cole-Hamilton
I Cooper
T Cooper
R McAlpine
Division 3
Div 3
Club Name
Ave
Ms A Roberts
A Roberts
Chobham & Dist
97.5
J Gaskell
J Gaskell
Bon Accord
97.4
P Terry
P Terry
Havant
97.4
I Shanks
I Shanks
Bon Accord
97.2
D J Swain
D Swain
Bedford RC
97.2
M D Joyce
M Joyce
Forres
97.2
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
D Swain
vs
2. 
I Shanks
vs
3. 
J Gaskell
vs
4. 
A Roberts
vs
5. 
P Terry
vs
6. 
M Joyce
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
M Joyce
I Shanks
J Gaskell
A Roberts
P Terry
P Terry
D Swain
A Roberts
M Joyce
J Gaskell
A Roberts
M Joyce
D Swain
P Terry
I Shanks
J Gaskell
P Terry
I Shanks
D Swain
M Joyce
I Shanks
A Roberts
M Joyce
J Gaskell
D Swain
D Swain
J Gaskell
P Terry
I Shanks
A Roberts
Division 4
Div 4
Club Name
Ave
M Taylor
M Taylor
Pinhoe
97.0
I Pettett
I Pettett
Worplesdon
97.0
R Beard
R Beard
Pinhoe
97.0
E Guilloud
E Guilloud
Worplesdon
96.8
Ms S M Sharp
S Sharp
Bon Accord
96.8
Jim Howard
J Howard
East Grinstead
96.7
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
J Howard
vs
2. 
E Guilloud
vs
3. 
I Pettett
vs
4. 
S Sharp
vs
5. 
M Taylor
vs
6. 
R Beard
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
R Beard
E Guilloud
I Pettett
S Sharp
M Taylor
M Taylor
J Howard
S Sharp
R Beard
I Pettett
S Sharp
R Beard
J Howard
M Taylor
E Guilloud
I Pettett
M Taylor
E Guilloud
J Howard
R Beard
E Guilloud
S Sharp
R Beard
I Pettett
J Howard
J Howard
I Pettett
M Taylor
E Guilloud
S Sharp
Division 5
Div 5
Club Name
Ave
W T Vaughan
W Vaughan
Hawick
96.7
K Turkington
K Turkington
Keighley TC
96.6
C Wyatt-Millington
C Wyatt-Millington
Keighley TC
96.6
Dr R Edyvean
R Edyvean
Soke TSC
96.6
J A Duguid
J Duguid
Bedford RC
96.6
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
J Duguid
vs
2. 
R Edyvean
vs
3. 
K Turkington
vs
4. 
C Wyatt-Millington
vs
5. 
W Vaughan
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
bye
R Edyvean
K Turkington
C Wyatt-Millington
W Vaughan
W Vaughan
J Duguid
C Wyatt-Millington
bye
K Turkington
C Wyatt-Millington
bye
J Duguid
W Vaughan
R Edyvean
K Turkington
W Vaughan
R Edyvean
J Duguid
bye
R Edyvean
C Wyatt-Millington
bye
K Turkington
J Duguid
Division 6
Div 6
Club Name
Ave
Mike Kettle
M Kettle
East Grinstead
96.5
E Thorn
E Thorn
Sunderland
96.2
J G Lee
J Lee
Wakefield
95.8
R G Chapman
R Chapman
Hawick
95.0
D Smith
D Smith
Bishop Auckland
95.0
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
E Thorn
vs
2. 
M Kettle
vs
3. 
J Lee
vs
4. 
R Chapman
vs
5. 
D Smith
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
bye
M Kettle
J Lee
R Chapman
D Smith
D Smith
E Thorn
R Chapman
bye
J Lee
R Chapman
bye
E Thorn
D Smith
M Kettle
J Lee
D Smith
M Kettle
E Thorn
bye
M Kettle
R Chapman
bye
J Lee
E Thorn
Division 7
Div 7
Club Name
Ave
G Johnson
G Johnson
Torfaen
94.2
A Ainge
A Ainge
Torfaen
94.2
Graham Fell
G Fell
East Grinstead
94.0
K L J Hayles
K Hayles
Havant
94.0
A Greenlees
A Greenlees
Bishop Auckland
93.6
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
G Fell
vs
2. 
A Ainge
vs
3. 
G Johnson
vs
4. 
K Hayles
vs
5. 
A Greenlees
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
bye
A Ainge
G Johnson
K Hayles
A Greenlees
A Greenlees
G Fell
K Hayles
bye
G Johnson
K Hayles
bye
G Fell
A Greenlees
A Ainge
G Johnson
A Greenlees
A Ainge
G Fell
bye
A Ainge
K Hayles
bye
G Johnson
G Fell
Division 8
Div 8
Club Name
Ave
K L Dinkel
K Dinkel
Sunderland
93.2
P Robinson
P Robinson
Bedford RC
93.1
Richard Nichols
R Nichols
East Grinstead
92.2
Elaine Kettle
E Kettle
East Grinstead
91.1
C Gilmore
C Gilmore
Market Drayton
86.7
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
R9
R10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Total
W
L
D
1. 
R Nichols
vs
2. 
E Kettle
vs
3. 
K Dinkel
vs
4. 
P Robinson
vs
5. 
C Gilmore
vs
R1 & R6
R2 & R7
R3 & R8
R4 & R9
R5 & R10
bye
E Kettle
K Dinkel
P Robinson
C Gilmore
C Gilmore
R Nichols
P Robinson
bye
K Dinkel
P Robinson
bye
R Nichols
C Gilmore
E Kettle
K Dinkel
C Gilmore
E Kettle
R Nichols
bye
E Kettle
P Robinson
bye
K Dinkel
R Nichols